Główne cechy technologii modułowej

Produkcja

Nasze budynki produkowane są w fabryce, wykluczając wpływ czynników zewnętrznych. Elementy konstrukcyjne powstają w warunkach kontrolowanej wilgotności i temperatury z użyciem nowoczesnych maszyn i programów komputerowych. Cały proces poddawany jest wieloetapowej kontroli jakości.

Czas produkcji domu to 2 miesiące, przy braku znaczących modyfikacji projektu.

Dostawa i montaż

Moduły domu dostarczamy na plac budowlany w ustalonym terminie w pełni gotowe, cały proces montażu odbywa się w ciągu 2 do 5 dni. Moduły stawiamy na uprzednio przygotowanym fundamencie i łączymy je między sobą. Następnie dom podłączamy do sieci energetycznej i wodno-kanalizacyjnej. Dom przekazujemy w pełnym stanie deweloperskim.

Fundament

Budynek można posadowić na tradycyjnej płycie fundamentowej lub na palo -śrubach. Domy modułowe nie wymagają wykonania standardowych fundamentów. Mogą być posadowione na fundamentach palowych, ponieważ moduły posiadają własne podłogi samonośne. Pale te sięgają głęboko w grunt i zapewniają stabilne podłoże pod budynek. Jest to rozwiązanie, które ogranicza koszty i umożliwia ustawienie domu w różnych trudnych terenach.

Firma Module House w standardzie deweloperskim wykorzystuje fundamenty palowo - śrubowe.

Konstrukcja

Ściany, podłoga i sufit domu wykonane w technologii modułowej oparte są na belkach z drewna klejonego - charakteryzującego się większą wytrzymałością niż stal. Stosowaną izolacją termiczną jest Neopor® firmy BASF (Niemcy) - to polistyren do spieniania w kolorze srebrnoszarym. Neopor zawdzięcza swój kolor cząstkom grafitu, dzięki którym zwiększają się właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne materiału. Izolacja spełnia normy obowiązujące przy budowie budynków pasywnych. Stabilną konstrukcje razem z izolacją obustronnie zamyka płyta OSB firmy Egger (Austria). Grubość ścian wynosi 200 mm, w tym: płyta OSB - 2x10 mm, grubość izolacji i belek klejonych - 180 mm. Połączone ze sobą materiały tworzą odporną na odkształcenia i bardzo mocną ścianę budowanego obiektu.

NEOPOR wykonany jest na bazie styropianu, w którego strukturę dodawane są elementy grafitu. Takie dodatki pozwalają akumulować i odbijać promieniowanie cieplne jak lustro, zwiększając właściwości termoizolacyjne izolacji.

Wysoka wodoodporność neoporu eliminuje pojawianie się grzybów i pleśni na ścianach domu.

Certyfikaty

Produkcja fabryczna. Innowacyjne technologie. Architektura autorska. Ekskluzywny wystrój wnętrz.
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie Miłosz Kraiński
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram